Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

zajęcia 25.06

Dzień dobry w czwartek 25 czerwca

Temat dnia : Wakacje nad jeziorem

Każde dziecko było kiedyś nad jeziorem, ale łatwiej z dzieckiem rozmawiać gdy mamy jakąś ilustracje czy książeczkę ( ćwiczy to spostrzegawczość wzrokową i koordynacje wzrokowo - ruchową ). Często nad jeziorem widzimy wędkarzy łowiących ryby. Zróbcie małe rybki z kolorowych kartek albo z białej i pokolorujcie. Jak chcecie. Kartkę pomalujcie na niebiesko i zamieńcie ją w jezioro. Teraz wklejcie swoje rybki i policzcie ile ich macie. A co się stanie gdy wędkarz złowi rybkę?
Ile wtedy zostanie?

„Łódki kołyszą się na falach” - zabawa naśladowcza.

Dziecko siada z rodzicem , albo z rodzeństwem naprzeciw siebie. Nogi w rozkroku, stopy się dotykają, podajemy ręce. Na hasło : Łódka się kołyszą na falach- kołyszemy się do przodu, do tyłu, na boki, ruchem okrężnym, przeciągając się nawzajem.

„Łódki’ – praca plastyczna.

Tak jak statek robiliśmy z figur geometrycznych, to dzisiaj zróbmy żaglówkę. Proponuję figury geometryczne bo to prosty sposób i Wasze małe rączki świetnie sobie z tym poradzą. Potrzebne będzie pół dużego koła jako łódka i na żagiel trójkąt. I gotowe. Możecie ozdobić nią swoje jezioro z rybkami.

Kiedy jesteście nad jeziorem nie możecie zapomnieć o bezpieczeństwie. Pamiętajcie do wody wchodzimy tylko pod opieką osoby dorosłej. Nad jeziorem często korzystamy ze sprzętów wodnych np. kajaków czy rowerków wodnych. Też korzystamy tylko z osobą dorosłą.

Zabawa” Rowerek” – ćwiczenie mięśni nóg

Dziecko lezy na plecach i nogami wykonuje ruchy, Które przypominają jazdę na rowerze ( zabawa banalna ale ma wpływ na rozwój zdolności motorycznych). Zabawę możemy ubarwić wierszykiem:

Jedzie rowerek na spacerek,
Na słoneczko, na wiaterek
na rowerku pan Pawełek ( imię dowolne)
Raz , dwa, trzy,
Raz, dwa, trzy,
Jadę ja, jedziesz ty.

Polecam w ciepły dzień w ogrodzie zabawy z wodą - odmierzanie, przelewanie i porównywanie poziomu wody w naczyniu. Posługujemy się określeniami : tyle samo, mniej, więcej, za mało, trzeba odlać, za dużo, trzeba dolać.
Przy tej okazji można dać miskę z wodą i pobawić się łódkami z papieru czy z łupiny orzecha.

Miłej zabawy!
Komunikat 2020-06-25, 09:22 | autor: Ewa Pielok