3-5 latki - p. Agnieszka D.

wychowawca grupy : Agnieszka Duda

PARĘ SŁÓW O WRZEŚNIU:
Wrzesień rozpoczęliśmy od adaptacji, poznania zasad funkcjonowania grupy przedszkolnej, integracji dzieci oraz zapoznania się z wychowawcami oraz pozostałym personelem. Dzieci miały okazje zapoznać się z budynkiem przedszkola jak i otaczającym go placem zabaw, ogrodem. Pszczółki miały również okazję wyruszyć na kilka spacerów, poznać przedszkolny plac zabaw jak i spotkać się z przedstawicielami Straży Pożarnej, Policji z okazji Dnia Przedszkolaka. Ponad to dzieci wzięły udział w światowych dniach akcji „Sprzątanie Świata”.

TEMATYKA PAŹDZIERNIKA:
1. Kolorowa jesień przedszkolaka
2. Ciało i zmysły przedszkolaka
3. Przedszkolak w magicznym królestwie figur
4. Bezpieczne spacery przedszkolaka

Najważniejsze wydarzenia w grupie:
Pasowanie na ucznia- przedstawienie dla rodziców - 24.10.2017 o godz. 16:00
Stworzenie kącików zainteresowań
Bezpieczne przejście przez jezdnię- zabawy w Sali przedszkolnej, przejście przez jezdnię w praktyce, obserwowanie ruchu pieszych na pobliskim skrzyżowaniu
Spacer po jesiennym parku. Zbieranie liści, kasztanów, żołędzi.

Konkursy, wycieczki itp.
Konkurs na najpiękniejszy mini ogródek przedszkolny. Rozstrzygnięcie wyników 25.10.2017
Konkurs plastyczno-techniczny z wykorzystaniem darów jesieni. Konkurs pomiędzy uczniami grupy Pszczółki II, praca dziecka z rodzicem. Rozstrzygnięcie w dniu pasowania na przedszkolaka.